Zakłady Mięsne Silesia S.A. Silesia są jednym z liderów branży mięsnej w Polsce. Firma specjalizuje się w rozbiorze mięsa oraz produkcji wędlin. W nowoczesnym zakładzie w Sosnowcu spółka rozbiera i produkuje około 200 ton dziennie elementów i przetworów mięsnych.
Firma "Lukullus" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. jest nowoczesnym zakładem masarskim, spełniającym wszelkie wymagania weterynaryjne w zakresie przetworów z mięsa i posiada uprawnienia eksportowe na obszar Unii Europejskiej.

Animex jest niekwestionowanym liderem na rynku mięsa w Polsce, z ponad pięćdziesięcioletnią tradycją i doświadczeniem. Oprócz znanej w świecie szynki Krakus, wyśmienitych wędlin i konserw, Animex jest również producentem świeżego mięsa wieprzowego oraz drobiowego: indyczego, kurczęcego i gęsiego.
Morliny to jedna z najpopularniejszych marek mięsnych w Polsce, znana od lat z wysokiej jakości produktów dla dzieci i dorosłych.

Kabanos Kojs Mirosław i Joanna Kojs Kowalczyk jest firmą rodzinną. Jej założycielem i pierwszym szefem był nestor rodu Kojsów - pan Władysław. To on w 1990 roku rozpoczął produkcję w małym zakładzie mięsno - wędliniarskim w Spytkowicach, gdzie pierwszymi odbiorcami aż po dzień dzisiejszy są mieszkańcy Spytkowic i okolicznych wsi.
Zakłady Mięsne Netter to nowoczesny kompleks zakładów produkcyjnych działających na terenie Bielska Podlaskiego. Od ponad 18 lat mamy przyjemność tworzyć dla Państwa bogaty asortyment wędlin i wyrobów wpisując się w zróżnicowane gusta naszych klientów.

Jesteśmy czołowym producentem wędlin w Polsce. Niezmiennie od lat udoskonalamy swoje receptury. Dzięki czemu staliśmy się gwarantem dobrego smaku. Nasi Konsumenci wiedzą, że niezależnie gdzie spotkają się ze smakiem JBB jest on zawsze tak samo pyszny. To wielka przyjemność móc gościć na Waszych stołach!
Zakłady Mięsne Łmeat Łuków S.A. należą do grona największych i najnowocześniejszych producentów branży mięsnej w Polsce. Swoją wysoką pozycję wśród najlepszych zawdzięczają nowoczesnej technologii, systematycznym modernizacjom oraz doświadczonej i wykwalifikowanej załodze.

Constar to zakłady mięsne, które wchodzą w skład grupy Animex (największego eksportera mięsa w Polsce), który z kolei jest częścią największego na świecie producenta mięsa i przetworów wieprzowych grupy kapitałowej Smithfield.
ZM Nowak to synonim pasji, za którym stoją pieczołowicie skonstruowane receptury wyrobów, o niebagatelnym aromacie i prawdziwie swojskim charakterze. Wędliny i mięsa Nowak to kombinacja wieloletniego doświadczenia, tradycji i zamiłowania do pysznego jedzenia – niczym w klasycznym, staropolskim przepisie. To produkty dla każdego i na każdą okazję, w których jakość znaczy tyle samo co smak.


© ALBA Podlaskie Centrum Mięsne 2013


„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Operacja pn. „Poprawa konkurencyjności przedsiębiorstwa ALBA Sp. z o.o. poprzez automatyzację procesu technologicznego rozbioru drobiu” mająca na

celu doposażenie zakładu produkcji mięsnej w automatyczną linię do rozbioru drobiu współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach

poddziałania 4.2 „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój”

objęte Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.